ZDRAVIE PODĽA MESIACA OD 06.07.- 07.07.2017?

Posilnite rodinné putá, pomôžete k zdraviu celej rodiny. Strelec svojim vplyvom najmä deťom na dlhej túre môže znepríjemniť prázdniny. Buďte láskaví, zdržanlivejší a pokojnejší, to je cesta k zblíženiu. Prijímajte blízkych takých, akí sú.

Druhá lunárna fáza – mladosť a rozvoj síl

Hlavný nepriateľ dobrých vzťahov v akejkoľvek rodine sú konflikty. Spory nikdy nezbližujú ani nepomáhajú zlepšiť vzťahy, ale naopak zhoršujú situáciu v rodine a často spôsobujú jej rozvrat. Čím viac taktu prejavíte k členom svojej rodiny, tým úprimnejšie, dôvernejšie a pevnejšie budú vzťahy medzi vami. Láskavosť je váš hlavný prostriedok na ceste k zblíženiu.

Poznáte to prirovnanie o mačkách a ježkoch?: „Keď sa ochladilo, mačky sa stočili blízko seba a hriali sa navzájom chrbtami. Ale ježkovia, aj keď sa krútili zo všetkých síl, aj keď sa čo najviac snažili, napriek tomu sa nemohli ohriať, iba sa navzájom pobodali.“

Upozorňujem, že nikdy sa spoločne „neohrejete“, ak niektorí príbuzní zneužívajú blízke vzťahy a pravidelne vyťahujú pichľavú žolíkovú kartu: „Si moja matka…“ „Ak to neurobíš, tak nechcem, aby si bol mojim synom. …“

V prírode nie nič ani zlé, ani dobré – všetko je nutné pre evolučný rozvoj ľudstva

Dajte možnosť príbuzným, aby sami našli riešenie vlastných problémov. Nezabúdajte, že vy nemôžete prežiť život za druhých ľudí, dokonca ani za tých najbližších. Vždy môžete ponúknuť pomoc, ale nemôžete organizovať cudzí život. Prijímajte blízkych takých, akí sú. Váš dobrý a úprimný vzťah s nimi pomôže im aj vám.

Človek musí uznať, že nešťastie a choroby sú hybné sily pre rozvoj a zdokonaľovanie duchovných kvalít a pokorne ich prijímať. Vnútorná pokora a vonkajšia rozumná pomoc alebo rada umožňujú zachovať pri nepriaznivej situácii harmóniu s vesmírom. Negáciou a neprijatím nepriaznivej situácie človek iba zhoršuje svoj stav.

Kvitnúci čaj Rodinné šťastie pre potešenie oka aj duše

Lunárny kalendár Krásnej panej hovorí:

Strelec ovplyvňuje stehná, boky, krížovú kosť a pohyblivosť. Utužujme svoje zdravie pohybom. Podľa vedeckých výskumov rýchly pohyb produkuje hormón šťastia. Odpočívajme s vyloženými nohami.

Zdravý je beh, povzbudzuje krvný obeh a zvyšuje množstvo kyslíka privádzaného do mozgu a to oživuje pamäť. Hodina až dve behu týždenne v miernom až strednom tempe predlžuje život a pôsobí pozitívne na sebadôveru. Vzhľadom na vyššiu hladinu estrogénu sa ženám ukladá tuk na stehnách a zadočku. Na schudnutie týchto partií fungujú silové cvičenia – drepy a výpady.

Mesiac záhradníkom:

Vysejte kríčkovú fazuľu, hrach, cviklu, fenikel a čínsku kapustu pre jesenný zber. Vysaďte jahody. Urobte presvetľovací rez ovocných drevín, viniča a orecha.

„Chceme žiť, chceme byť zdraví, ale iba málokto z nás je ochotný pre to niečo urobiť.“  (J. Jonáš)

05.07.2017 o 07:08 vstupuje Mesiac do znamenia Strelec a jeho vplyv potrvá do 07.07.2017 a 19:44.

Foto: pixabay – Tumisu
Zdroje:  Zuzana Hudecová – Mesiac, kompas zdravia; G.P.Malachov – Zdravie podľa biorytmov Luny; Petra Neomillnerová – Magický zverokruh