ZDRAVIE PODĽA MESIACA OD 03.10.- 04.10.2017?

Ryby v októbri sa spolu s melanchóliou jesene stávajú najcitlivejším a najvnímavejším znamením Zverokruhu. Skúsme sa s nimi zahľadieť do svojho vnútra a vlastným sebapoznávaním prinesme svojmu životu istotu a stabilitu. Možno spoznáme korene svojich zlozvykov, výbuchov hnevu a skrytých vášní.

Druhá lunárna fáza – mladosť a rozvoj síl

Každé obdobie má svoje čaro a tak ako Ryby končia svojou vládou vplyvu znamenia na organizmus, jeseň pripravuje prírodu na odpočinok. Ak počasie dovolí, nevynechajme prechádzky a potešme sa farebnou krásou jesennej prírody. Nechajme sa viesť inštinktom, intuíciou a citmi a oddajme sa aspoň krátkemu rojčeniu.

Lunárny kalendár Krásnej panej hovorí:

Ryby ovplyvňujú chodidlá, chôdzu a lymfatický systém. Urobme si masáž chodidiel, začnime teplým kúpeľom nôh s kvapkou upokojujúceho levanduľového oleja. Jemným krúživým pohybom bruškom palca premasírujme chodidlá, prsty trime dopredu a dozadu. Striedavo jedným a druhým smerom masírujme členok dookola, prejdime na priehlavok a Achillovu šľachu.

Jedzme petržlen, mandle, hrušky, citróny a jablká. Redukujú prekyslenie organizmu a dodávajú vápnik a horčík, ktoré prispievajú k zdraviu zubov, kostí a vlasov.

Mesiac záhradkárom:

Polievajte rastliny, najmä ihličnany a vždyzelené kríky. Dni sú vhodné na hľadanie vody, drenážovanie, odvodňovanie, opravy studní a vodovodov. Nezberajte úrodu na uskladnenie.

Telový a masážny olej Levaduľa na uvoľňujúcu masáž nôh

Tento prírodný a regeneračný masážny olej pre starostlivosť o pleť a pokožku, určený na najprirodzenejšiu a najšetrnejšiu masáž celého tela. Výborne regeneruje pokožku a má výrazné ukľudňujúce vlastnosti. Je veľmi vhodný aj pre deti.

„Láska je choroba, ktorá sa nedá vyliečiť.“ (Němcová)

02.10.2017 o 16:26 vstupuje Mesiac do znamenia Ryby a jeho vplyv potrvá do 04.10.2017 a 22:39.

Foto: StockSnap_Matthew_Henry; Goa Art
Zdroje:  Zuzana Hudecová – Mesiac, kompas zdravia; Lunárny kalendár Krásnej panej, Jednoduchý život e-shop