ZDRAVIE PODĽA MESIACA OD 02.11.- 03.11.2017

Na Dušičky duše zosnulých oplakávajú svoje hriechy, preto prší, alebo padá hmla. Vyvarujme sa stresu a zlej nálade. Zhlboka dýchajme. Spoznávajme reč svojho tela, budeme mať jasnú predstavu, čo mu prospieva alebo škodí. Jediný spoľahlivý liek je smiech.  

Druhá lunárna fáza – mladosť a rozvoj síl

Nenechajme sa zavaliť množstvom dobre mienených rád. Môžu nám radiť množstvo liekov, čajov, mastičiek, ale jediný liek, ktorý spoľahlivo zaberá, je smiech, svetlo a chuť žiť s úsmevom na tvári. Život je večná maturita a z chýb sa treba učiť.

Nič nie je zadarmo, treba byť pripravený a investovať do seba. Niekedy stačí iba málo, zlepšiť prívod kyslíka do bunky pomocou jednoduchého dychového cvičenia pri otvorenom okne. Svojimi účinkami upokojí rozvírené emócie.

„Čas dušičkový“

Tieto dni dodnes nesú tradičné prvky, ktoré sprevádzajú duchovný kontakt s mŕtvymi. Podľa najstarších zvykov sa v noci z 1. na 2. novembra na stole nechávala časť večere a na hroboch sa zapaľovali sviečky. Kladenie vencov a kvetinová výzdoba hrobov, patria medzi novšie tradície.

Lunárny kalendár Krásnej panej si môžete kúpiť tu a hovorí, že:

Baran ovplyvňuje hlavu, mozog, tvár a životnú silu. Svetlo v mozgu podporuje tvorbu hormónov, ktoré zlepšujú náladu. Choďme von, na svetlo. Vydýchajme sa na čerstvom vzduchu, dostaneme do tela viac kyslíka, ktorý mozog potrebuje.

Oceňujme maličkosti, neberme všetko ako samozrejmosť, uvedomme si, že každý nemá to čo my.

Precvičme si oči – kreslime očami ležaté osmičky, písmená m a w. Jedzme orechy, sú bohaté na nenasýtené mastné kyseliny, železo, vitamín B, E, selén a zinok. Pri bolestiach hlavy skúsme kúpele nôh a rúk v teplej vode.

Mesiac záhradníkom:

Narežte vrúble na zimné a jarné štiepenie. Odoberte odrezky z okrasných drevín a bobuľovín na jarné rozmnožovanie.

Silica medovka s citronelou povzbudí nervový systém

Medovka ovplyvňuje oblasť hlavy a mozgu. Pôsobí ako antidepresívum, proti nespavosti a proti bolestiam hlavy. Podporuje trávenie, znižuje horúčku, pôsobí spazmolyticky na priedušky. Ďalej proti nachladnutiu, bolestiam hlavy a migrénam.

„Srdce má svoje dôvody, ktoré rozum nemá.“ (Pascal)

01.11.2017 o 07:43 vstupuje Mesiac do znamenia Baran a jeho vplyv potrvá do 03.11.2017 a 10:45.

Foto: pixabay – darksouls1
Zdroje:  Zuzana Hudecová – Mesiac, kompas zdravia; Lunárny kalendár Krásnej panej, Jednoduchý život e-shop