ZDRAVIE PODĽA MESIACA OD 01.09.- 02.09.2017?

Ako sa zbaviť stresu a psychického napätia? My sami si musíme vybrať, čo potrebujeme: konflikty, alebo pokoj. Ak chceme aby prišla láska, hľadajme spôsob ako darovať svoju lásku.

Druhá lunárna fáza – mladosť a rozvoj síl

Tieto rady sú venované predovšetkým rozvoju duševného života, zmene osobnosti a prehodnoteniu názorov na život. Pokiaľ sa usilujeme o pokoj, náš život je harmonický. Je to jednoduché, stačí si vo vedomí zafixovať a neustále posilňovať úprimné želanie mieru a pokoja.

Všetci poznáme múdrosť: „Miluj blížneho svojho ako seba samého.“ Väčšinou však obraciame pozornosť iba na prvú časť vety a želáme si, aby nás ostatní považovali za milých, láskyplných a ochotných pomôcť. Pritom zabúdame na druhú časť („ako seba samého“), ktorá je veľmi dôležitá.

Iba ak skutočne milujeme a vážime si samých seba, sme schopní milovať a rešpektovať aj druhého človeka. Nejde o egoizmus ani o nesprávne správanie, ale o právo každého človeka. Predovšetkým musíme milovať samých seba.

MENEJ KRITIZUJME, ĎAKUJME A VIAC CHVÁĽME  

Pozrime sa na svoje nedostatky a slabosti bez toho, aby sme sa odsudzovali a ospravedlňovali, odhaľme svoje kvality a maximálne ich využime. Ak to spravíme, výrazne sa zlepšia naše vzťahy s ľuďmi. Budeme úprimnejší a láskavejší. Naše vzťahy sa istotne zlepšia, ak sa budeme snažiť trochu menej kritizovať a trochu viac chváliť.

Povedzme ľuďom, ako si ceníme ich starostlivosť. Poďakujme sa im za to, čo pre nás robia. Budú k nám milší a zmiznú všetky pochybnosti a nedorozumenia. Ak chceme, aby do nášho života prišla láska, musíme najskôr sami dávať. Hľadajme spôsob, ako druhým darovať svoju lásku.

Bylinný čaj Kĺby pomáha pri bolestiach kĺbov a celého pohybového aparátu

Lunárny kalendár Krásnej panej hovorí:

Kozorožec ovplyvňuje kostru, kolená, držanie tela a pohyb. Pri bolestiach kĺbov a dne pime vodu so šťavou z citrónov, pomáha vylučovať kyselinu močovú. Vytiahnime sa v páse, stiahnime zadoček, hrudná kosť vpred, ramená ťahajme do šírky a dole, lopatky nadol, šiju a temeno nahor. To je správny postoj. Starajme sa o pokožku.

Vitamín D posilňuje kosti, reguluje hladinu vápnika v krvi a produkuje serotonín, ktorému sa tiež hovorí „hormón šťastia“. Získavame ho hlavne zo slnka, ale obsahujú ho aj niektoré potraviny, napr. obohatené mlieko, vajcia, maslo a mastné ryby.

Mesiac záhradníkom:

Pripravte jamy pre výsadbu, zakladajte vysoké záhony. Parenisko pripravte na výsev karfiolu, zeleru a ružičkového kelu.

„Zamilovaní sú vždy rýchlejší než hodiny.“ (Shakespeare)

31.08.2017 o 10:18 vstupuje Mesiac do znamenia Kozorožec a jeho vplyv potrvá do 02.09.2017 a 22:05.

Foto: pixabay – jools_sh; Goa Art
Zdroje:  Zuzana Hudecová – Mesiac, kompas zdravia; G.P.Malachov – Zdravie podľa biorytmov Luny; Petra Neomillnerová – Magický zverokruh