ZDRAVIE PODĽA MESIACA OD 01.06.- 02.06.2017?

Pre vytvorenie silnej a harmonickej osobnosti  musíte pracovať na fyzickom, psychickom aj duchovnom zdraví. Iba taká práca umožňuje, aby bol človek celistvou a zdravou osobnosťou. Pozor: v druhej lunárnej fáze je silno zaťažená nervová sústava. Psychika sa bude ťažšie vyrovnávať so stresom.

Druhá lunárna fáza – mladosť a rozvoj síl

Vyrovnané vedomie (duchovné zdravie) produkuje pozitívne myšlienky, pomáha uvedomovať si a kontrolovať vlastné pocity a vytvára povznesenú náladu (psychické zdravie). Výsledkom je, že fyziologické procesy v organizme prebiehajú ľahko a rytmicky a v poriadku je aj fyzické zdravie človeka.

Ak človek neovláda svoje psychické stavy a nehľadá dôvody svojich prežitkov, potom to oslabuje jeho ducha a tiež ničí jeho fyzické telo. Psychika, ktorá je spojená iba s pocitmi, neumožňuje potrebné sústredenie na hlavné problémy. Súhlasím s tvrdením, že človek potrebuje jasný životný cieľ, lebo inak sa jeho snaženie zúži na, ako sa dobre najesť, napiť, pofajčiť, alebo začne užívať drogy, prepadne lenivosti a rôznym nerestiam.

Na chvíľu sa zastavím a odporučím vám meditáciu. Nie som mních ani guru, viem však, že meditovať sa dá každý deň a pri akejkoľvek činnosti. Je to veľká téma, budem sa k nej často vracať. Mne meditácia pomáha, aj keď som len „amatér“, veď posledný zápis v mojom zdravotnom zázname je spred dvadsiatich rokov.

Prostredníctvom vedomého dýchania môžete lepšie vnímať vnútorné potreby, dokážete sa stíšiť a upokojiť. Úplná koncentrácia na váš vlastný dych vás oslobodí od neustáleho plánovania a bolestných nekonečných myšlienok. Pomôže vám udržať si od nich zdravý odstup, získate možnosť pozorovať vlastnú situáciu z iného uhla pohľadu a prípadne ju prehodnotiť.

Všetky tri úrovne – fyzická, psychická a duchovná – sa navzájom ovplyvňujú

Ak sa človek nechce zaoberať svojim fyzickým telom – správne jesť, cvičiť, otužovať sa, očisťovať – objavujú sa rôzne zdravotné problémy a choroby. Slabosť a bolesti ničia psychiku a vyvolávajú negatívne myšlienky a náladu. V takom tele nie je príjemné žiť.

Človek je podráždený, zlostný, mrzutý, smutný a nespokojný s osudom. U chorého človeka zoslabuje a dokonca mizne snaha zlepšiť svoj život a dosiahnuť sebarealizáciu. Má iba jediné želanie, chce sa čo najskôr uzdraviť, ale s vynaložením minimálneho vlastného úsilia.

Je potrebné na sebe pracovať súčasne v oblasti duchovnej, psychickej aj fyzickej. Iba taká práca umožňuje, aby bol človek celistvou, silnou a zdravou osobnosťou. Všetko so všetkým súvisí.

Ajurvédsky čaj na podporu nervového systému

Lunárny kalendár Krásnej panej hovorí:

Panna ovplyvňuje pankreas, tenké a hrubé črevo, trávenie. V júni čínska medicína radí posilňovať tenké črevo. Nešetrime na kvalitných potravinách. Peniaze, ktoré dnes ušetríme, dáme neskôr za lieky.

Zaťahujme brucho, spevníme brušné svaly a povzbudíme činnosť čriev. Navštívme kaderníka, zostrih aj trvalá dlhšie vydržia.

Črevá prečistí ovocie, ale jedzme ho samostatne, ak sa kombinuje s inými potravinami, jeho trávenie sa spomaľuje a potom kvasí v črevách. Jedzme ho predovšetkým dopoludnia, vysoký obsah ovocného cukru sa lepšie využije počas dňa než večer.

Mesiac záhradníkom:

Ráno okopávajte rastliny, dodáte im vitalitu. Vysádzajte a presádzajte. Jednoťte rastlinky vysievané v marci, vysejte trávnik.

„Telo, duša aj duch musia byť v súlade. Ak nie je v tele harmonizujúce prostredie, môže vzniknúť choroba.“ (Hildegarda z Bingenu)

31.05.2017 o 18:16 vstupuje Mesiac do znamenia Panna a jeho vplyv potrvá do 02.06.2017 a 02:03.

Foto: pixabay – Pezibear, Goa Art
Zdroje:  Zuzana Hudecová – Mesiac, kompas zdravia; G.P.Malachov – Zdravie podľa biorytmov Luny; Petra Neomillnerová – Magický zverokruh