Trápia vás bolesti krížov? Ako pomôcť chrbtici a to nielen počas splnu

Zdravie podľa mesiaca od 29.5.- 31.5.2018. Nezabudnite, že plány netreba len vymýšľať, ale ich aj plniť. Nesľubujte viac, ako môžete splniť. Spln vás núti upínať sa do diaľok. Rozpor medzi prianím a skutočnosťou môže priniesť vznik rôznych bolestivých problémov, ktoré spln iba znásobí.

SPLN -Tretia lunárna fáza – dospelosť

Ak vás trápia bolesti krížov, z duchovného hľadiska je to bolesť, ktorá je príznakom prejavu všetkých potláčaných sklamaní, obranných a únikových reakcií, psychických stresov. Bolesť býva aj často prejavom ochorenia močového, tráviaceho, alebo pohlavného systému. Často sprevádza stavy depresie.

Aktívne žijúci ľudia a všetci tí, ktorí chcú nejakým spôsobom prispieť ku zdravému spôsobu života, by mali dodržiavať pravidlá nutrične správne vyváženej stravy. Nedostatočný pitný režim spôsobuje aj v detskom veku častú podráždenosť, bolesti hlavy, zlú sústredenosť, zvýšenú teplotu. Nedostatok tekutín môže vyvolať závažné zdravotné problémy.

Chrbtici pomáha pitný režim, prevencia a účinná regenerácia

Pokiaľ máte problém s dodržiavaním pitného režimu táto rada môže pomôcť. Pred niekoľkými rokmi som robil to isté a dnes už „budík“ nepotrebujem: Skúste si dať na pracovný stôl fľašu s vodou a nastavte si pravidelný zvukový signál, aby vás upozornil, že je čas napiť sa.

Vekom sa dostavuje strata pevnosti kostí z dôvodu osteoporózy, pokles sily a elasticity svalov a väzív. Čas sa nedá zastaviť, ale účinky starnutia sa dajú oddialiť. Prevencia s regeneráciou predchádzajú problémom a vedú k životu bez bolesti.

Cvičte pravidelne sed – ľah na posilnenie brušných svalov, aby bola chrbtica stabilnejšia. Pravidelne ľuďom odporúčam Päť Tibeťanov na spomalenie starnutia, odstránenie bolestí chrbta ako aj prevenciu proti stresu a depresií. Plávanie, bicykel, rýchla chôdza tiež pomáhajú a nenamáhajú príliš chrbát.

Zmeny v živote zaraďujte postupne. Začnite používať viac schody namiesto výťahu, pohybujte sa viac pešo, a nikdy sa nenechajte pri pobyte vonku odradiť zlým počasím. Neexistuje zlé počasie, len zlá voľba oblečenia.

Lunárny kalendár Krásnej pani hovorí, že:

Strelec ovplyvňuje stehná, boky, krížovú kosť a pohyblivosť. Ranné rituály sú úplne obyčajné a každodenné činnosti, ktoré vás uvedú do nového dňa. Zaraďte medzi ne sprchovanie striedavo teplou a studenou vodou – telo sa otužuje, pokožka prekrvuje, cievy sa sťahujú a tým privádzajú krv k vnútorným orgánom.

Ak držíte pôst v čase splnu, urobte si jahodový deň. Jahody sú ideálnym ovocím pri pôste, obsahujú takmer 90% vody. Antioxidanty, ktoré obsahujú, pomáhajú pri dne a reumatizme, pri liečbe obličkových problémov, ochoreniach pečene, srdca, ciev atď. Sú bohaté na mangán, ktorý posilňuje kosti a krv, vyživujú nervy a mozog, podporujú libido, zásobujú pigmentom vlasy a pokožku, povzbudzujú činnosť hormónov.

Ranná rosa po splne pôsobí ako nápoj mladosti. Najlepšie je sa v nej „vykúpať“ alebo ju nazbierať do žinky a umyť celé telo. Usmievajte sa, úsmev má magickú moc.

Mesiac záhradkárom:

29.5. je spln – nesaďte, prihnojujte, zbierajte byliny. 30. a 31.5. na prekyprené a vyhnojené záhony vysievajte kríčkovú fazuľu, uhorky, patizóny. Kopcujte zemiaky. Po odkvitnutí jahody podsteľte netkanou textíliou. Jahody pri dažďoch nehnijú, tiež sa nemusíte starať o burinu.

Masážny olej vhodný nielen na starostlivosť o nohy, ale aj na masáž kože so sklonom k výronom, pomliaždeninám a namáhaným častiam tela. Skvele regeneruje, uvoľňuje a prehrieva pokožku pred a po fyzickej námahe a športovom výkone. Mimoriadne vhodný nielen pre športovcov…

„Tajomstvo, ako byť šťastným, je jednoduché – neponáhľať sa.“  (Ionesco)

28.5.2018 o 0:29 vstupuje Mesiac do znamenia Strelec a jeho vplyv potrvá do 31.5.2018 a 11:26.

Foto: 1.Jon Ly on Unsplash, 2.Pixabay Cnort, 3. Goa Art
Zdroje: Zuzana Hudecová – Mesiac, kompas zdravia; Lunárny kalendár Krásnej panej, Jednoduchý život e-shop