Modlitba

13_20pixabay_com20-20mulkeet2020vlad20fSvet je vytváraný modlitbami ďaleko viac, než sa zdá. (Alfred Lord Tennyon) 

Všetky jazyky sveta poznajú modlitbu a všetky kultúry na svete majú nejaký druh duchovnej aktivity. Modlitba je najúčinnejšia keď sa odohráva ticho vo vnútri človeka. Pokiaľ sa nám podarí ovládať vlastné myšlienky, začne pre nás modlitba pracovať.
Foto:  pixabay.com – mulkeet & Vlad F 
Modlitba je komunikácia človeka s Bohom. Ide skôr o spôsob života než o sériu opakovaných aktivít. Je to postoj duše, ktorý sa z času na čas prejaví aj v slovách. Býva ale najúčinnejšia keď sa odohráva ticho vo vnútri človeka. Je prejavom toho, že si naša duša uvedomuje Boha vo všetkom, čo robí a hovorí.
Slová modlitby sa nasledovne prejavujú v činoch a dýchanie pri modlitbe  prejde do túžby niečo v našom živote dosiahnuť. Veľké aj malé veci môžu byť v jej posvätnom vplyve vyriešené. Dosah modlitby siaha až do najvzdialenejších oblastí nášho života.
Chvíle modlitby sú potravou pre dušu a môžu pôsobiť zázračne. Pokiaľ sa nám podarí ovládať vlastné mýšlienky, začne pre nás modlitba pracovať. Je to konštruktívny smer a dodáva nám tvorivosť a schopnosť využívať svetlo a lásku.
Neexistuje miesto kde by Boh nebol. Bez ohľadu na to akým smerom sa uberá náš život, nikdy neprídeme  niekam, kde by  sme neboli v Božej prítomnosti.
Všetky jazyky sveta poznajú modlitbu a všetky kultúry na svete majú nejaký druh duchovnej aktivity, ktorá by sa dala nazvať proces moblitby.