Nás reklama nezmení, každý deň je Valentín aj Vianoce

Marketéri sa nám budú smiať… Nerobíme akcie typu „black friday“ a neplatíme reklamu na sviatky, len aby sme ľudí primäli bezhlavo nakupovať. Sme tu pre vás 365 dní v roku a je nám úplne jedno, že sa iní „nabalia“ v predvianočnom zhone.

Obchodníci využívajú Vianoce na vyvolanie emócií, aby ste začali už v auguste rozmýšľať vďaka vianočnému marketingu, koho máte radi, koho chcete potešiť. Neskôr prídu na rad vianočné reklamy na všetkých frontoch. Začnú presviedčať a nakoniec to zaklincujú akcie a zľavy.

50% zľava! Dva za cenu jedného! Kúpte si dva a tretie dostanete grátis! Pamätajte na to, že nič nie je zadarmo. Vďaka vysokej marži vždy niekto zaplatí energie pri výrobe, dopravu, výplaty pre manažment, zisky pre majiteľov… Niekto všetko zaplatí a VY ste ten niekto.

Používajte zdravý rozum, buďte trpezliví, skromní pri míňaní svojich financií, ale veľkorysí v citoch. Buďte ostražití, nedajte sa len tak ľahko zlákať zľavami a reklamou na Vianoce. Na svojich blízkych skúste myslieť častejšie a potom Vianoce, Valentína, Mikuláša, výročia, narodeniny či meniny, budete mať každý deň.

Vždy sme chceli byť nezávislí ako „mačky“ a „čistí“. Transparentní voči dodávateľom, zákazníkom, spolu-pracovníkom. Mnohí biznismeni a reklamní špecialisti sa budú smiať, lebo oni „vedia“ a veria tomu, že Vianoce nie sú o láske. Sú o obchode.

Mačky sú slobodné, robia si čo chcú. Starajú sa o seba a užívajú si život. Milujú dotyk a radi sa maznajú. Vedia kde sú v bezpečí. Môžu však kedykoľvek odísť. Mačky symbolizujú nezávislosť a majú obrovský dar. Milujú slobodu tak veľmi, že sa dokážu prispôsobiť rôznym životným podmienkam, prežiť a žiť ďalej…

Jednoducho žiť. O nič iné tu nejde. Odkazujú aby ste boli skutoční. Prijímajte iba to, čo naozaj chcete a nie to čo sa snažia natlačiť do hláv a podvedomia marketingoví kúzelníci.

Čajovňa DCA

Tento rok sme oslavovali 19 rokov našej značky a kamenný obchodík GOA Čajovňa, je otvorený 14 rokov. Výpredaje nerobíme. Nikdy sme nezaplatili ani cent za reklamu na Vianoce, či Valentína. Zľavy dávame iba na tovar, ktorému sa končí záruka, alebo je jemne poškodený. Samozrejme, našim „štamgastom“ vždy prejavíme vďačnosť.

Nepodhodnocujeme, ale ani nepredražujeme tovar. Nerobíme zľavy -70% či 1+1 grátis. Podporujeme a sami tvoríme Fair trade obchod. Výrobky od našich keramikárov, hand-made výrobcov, krajčírov, bio-eko dodávateľov, kupujme a predávame za ceny, ktoré si sami určia.

Netlačíme ich do najnižších cien, ani do komisionálneho predaja. Kúpou tovaru prichádza k vám nielen jeho „liečivá energia“ a „duša“, ale aj férová cena. Vážime si prácu všetkých ľudí.

So ziskom sa podelíme

V rámci finančných možností pomáhame Občianskemu združeniu Proti prúdu, neziskovej organizácii Voices a Červený nos Clowndoctors. A tento rok sme boli aj osobne podporiť ľudí v Nepálskych horách.

Vďaka kamarátom zo Samsara – Oblečenie a dárky z Himaláji, sme si z Nepálu priviezli Fair trade oblečenie a doplnky. Nevyrobili ich deti, ale “zlatí“ ľudkovia. Férovo finančne ohodnotení, pracujúci v čistých vyvetraných priestoroch s pitnou vodou a s pravidelnou prestávkou na jedlo.

jednoduchyzivot

Bude nám trvať ešte niekoľko rokov pokiaľ vybudujeme náš e-shop Jednoduchyzivot.sk, tak ako sme si predsavzali. Náš postoj k cenovej politike je totožný s kamenným obchodom. Neporovnávame, nepodliezame ceny, ktoré sú na internete. Jediné čo robíme je náš „goamarketing“.

Stálym zákazníkom dávame zľavu za „vernosť“, čím aspoň z časti kompenzujeme náklady za poštovné, ktoré nevieme ovplyvniť. Vždy keď si niečo objednáte je to radosť a sviatok. Mať pokojné a láskyplné Vianoce každý deň v roku, je našim cieľom aj poslaním.

Text: Vlad F