Mentálny smetný kôš pre nechcené myšlienky

Ani najvyššia kvalita potravín nepomôže, ak máte výčitky pri jedle. Lunárny kalendár od 15.6.- 16.6.2018 upozorňuje na nestriedmosť v jedle a bezdôvodné užívanie liekov. Indická kuchyňa je typická veľkým množstvom korenia. Pridáva sa aj do Lassi, tradičného osviežujúceho nápoja na podporu trávenia.

Prvá lunárna fáza – detstvo

Buďte opatrní v jedle a pití najmä večer, aby ste organizmus nezaťažili potravou, ktorá zanecháva prevažne kvasné a hnilobné procesy. Správna regenerácia telesných a mozgových buniek v priebehu noci môže prebehnúť len vtedy, ak konzumujete zdraviu prospešné, hodnotné a ľahko stráviteľné jedlo.

Telo toho, kto má pri jedle výčitky, bude vždy nespokojné a aj prijímané potraviny najvyššej kvality bude považovať za nestráviteľnú záťaž. Myšlienky majú obrovskú moc a neskutočne veľkú silu.

Mentálny smetný kôš

Stáva sa, že aj v čase meditácie prichádzajú nezmyselné myšlienky. V tom prípade by ste mali mať pri sebe „smetný kôš“. Vyhoďte doň myšlienku, ktorá behá momentálne mysľou. Pokojne ju zabaľte do bieleho papiera a vložte do koša, aby viac nezaťažovala. Takýmto spôsobom môžete pokračovať viackrát, až kým sa myseľ neoslobodí od všetkého, čo tam nepatrí.

Rak v júni so svojim sklonom k ustarostenosti, potláča intuíciu a môže potláčať aj city. Tlmí optimizmus, dobrú náladu a správnu životosprávu. Dobre udržiavané telo je najspoľahlivejší priateľ.

Nadmerné užívanie liekov veľmi zaťažuje pečeň a súčasne celý organizmus. Ukazuje sa, že farmakológovia a ani lekári v praxi neboli pripravení na negatívne účinky liekov, ktoré nazývajú „nežiadúce“. V súčasnosti je k dispozícii obrovské množstvo liekov a pacienti im nekriticky dôverujú.

Svetové štatistiky poukazujú na to, že 60 až 70 % ľudí predpokladá už pri prvej návšteve lekára, že dostane nejaký liek. Mnohí sa nazdávajú, že čím viac ich dostanú tým lepšie.

Myslím, že teraz je na mieste otázka: Naozaj je najlepšia taká liečba, pri ktorej treba užívať čo najviac liekov súčasne?

Lunárny kalendár Krásnej panej hovorí, že:

Čím viac lásky rozdáte, tým viac lásky dostanete. Rak ovplyvňuje žalúdok, dvanástnik, hruď, mliečne žľazy a trávenie. Indická kuchyňa je typická veľkým množstvom korenia, ktoré sa často používa ako liečebný prostriedok.

K najdôležitejším patrí zázvor, rímska rasca, škorica, horčičné semienka, kurkuma, fenikel, kardamon a koriander. Korenie sa dáva aj do tradičného indického nápoja lassi z jogurtu a vody.

Domáci lahodný nápoj na podporu trávenia: rozmixujte 1 diel jogurtu, 3 diely vody, štipku mletého zázvoru, rasce, soli a čierneho korenia.

Mesiac záhradkárom:

15.6. prízemie – nepracujte s pôdou ani rastlinami. Polievajte odstátou vodou. Saďte a vysievajte ľadový šalát, čínsku kapustu, čakanku, zimnú kapustu, kôpor, petržlen, karfiol. Vysievajte priamo na záhony zimnú zeleninu – kel kučeravý alebo ružičkový. Na voľné záhony pór, šalát a iné druhy listovej zeleniny. Zpevňujte brehy riek a potokov. Nezbierajte úrodu.

Vyskúšajte nové koreniace zmesi pre viac pohody a sily. Prastará veda o bylinkách využitá v skvelých koreniacich zmesiach, ktoré prinesú nielen výbornú chuť do vašej kuchyne, ale zároveň tiež zdravie a ľahkosť do života…

„Cenu má len život, ktorý žijeme pre druhých.“  (Einstein)

14.6.2018 o 09:20 vstupuje Mesiac do znamenia Rak a jeho vplyv potrvá do 16.6.2018 a 09:20.

Foto: 1.Giu Vicente on Unsplash, 2.Jude Beck on Unsplash, 3.Corey Agopian on Unsplash, 4. Goa Art
Zdroje:  Zuzana Hudecová – Mesiac, kompas zdravia; Lunárny kalendár Krásnej panej, Jednoduchý život e-shop