Kompas, ktorý pomôže dosiahnuť hocijaký cieľ

Už sa vám stalo, že ste mali vytúžený cieľ, ktorý sa zdal neuskutočniteľný? Napríklad sa javil dosiahnuteľný až za veľa rokov alebo smer, ktorým sa k nemu dostať bol veľmi nejasný? Pre niektorých ľudí je súčasným cieľom získanie novej práce alebo peňazí na vzdelanie svojich detí…

Naplánujte si svoju životnú cestu, aj takto by mohla znieť  Dobrá rada pre zdravie.

Nech vás na konci cesty čaká čokoľvek, majte na pamäti, že jediným spôsobom, ako toho dosiahnuť je udržať pozornosť na vašom cieli. Najjednoduchšia a najkratšia je vždy cesta, ktorá vedie priamo k cieľu s najmenším množstvom odbočiek a ďalších štartov.

Dnešné podmienky sa veľmi líšia od podmienok pred päťdesiatimi rokmi. Preto sa zmenili aj potreby ľudských rodín. Realitou života je, že nie je možné žiť ani v minulosti ani v budúcnosti. Žiť sa dá výhradne v prítomnom okamihu a náš smer je nesmierne dôležitý.

Dôverujte sami sebe. Otvorte svoju myseľ „pravde“ a „svetlu“. Potom nikdy nemusia prísť okamihy keď chýbajú nápady, inšpirácia, či vedenie.

Pozrite sa na to, ako ste vďaka svojim životným skúsenostiam vyrástli. Užívajte a rozvíjajte svoju schopnosť radovať sa z toho pozitívneho, čo priniesli. Len choďte ďalej smerom k väčšiemu „osvieteniu“. Vašim kompasom nech je vnútorná radosť.

Astrologický talizman chráni na cestách, pomáha nájsť správnu cestu, pochádza z oblasti Stredozemného mora (XVIII. stor.), používal sa najčastejšie pri námorných cestách, pri hľadaní správnej cesty, pre správnu voľbu, proti blúdeniu a strácaniu sa. Bol považovaný za silný štít chrániaci na cestách a za kompas, ktorý dovoľuje vždy nájsť domov a šťastne sa vrátiť z každej cesty.

Zdroj foto: 1.Tommy Lisbin pre Unsplash, 2.Geralt pre Pixabay, 3. GoaArt