Človek – Rebríček šíri harmonickú atmosféru, zbližuje ľudí

Horoskop liečivých rastlín hovorí, že znamenie Rebríček od 24.9. – 23.10. ovplyvňuje obličky, močový mechúr a kožu. Ľudia narodení v znamení Rebríčka sú rodení diplomati, vyberane taktní, z ich úst nikdy nepočuť slová ostrej kritiky. Aj výčitky vedia formulovať tak, aby zneli takmer ako poklony.

„Keby ženy z času na čas siahli po myšom chvoste (rebríčku), vyhli by sa mnohým nešťastiam!“, takto znela rada kňaza bylinkára Kneippa. Chcel tým upriamiť pozornosť na starobylý účinný liek pre ženy. 

Veselý a družný rebríček, večne nespokojný podbeľ, mocný a zároveň jemný kostihoj… to všetko sú spoločné znaky astrologického spektra ľudských charakterov. To, čo vyžaruje z rastlín i z ľudí, svedčí o ich vzájomnej podobnosti.

Človek – rebríček túži po súzvuku a šíri okolo seba harmonickú atmosféru. V záujme takejto pohody je dokonca ochotný hovoriť nepravdu, čo neraz vedie ku komplikáciám. Skôr ako sa rozhodnú odpovedať na otázku, všetko zvážia a aj tak ich odpoveď býva nejasná, neurčitá. Vážne rozhodnutie radšej od neho ani nežiadajte. Väčšinou sa vyhýba nepríjemným rozhovorom a najmä sporom.

Keď sa rebríčku darí, ľudia žijú v zdraví!

Ľudia narodení v znamení Rebríčka majú zvláštny dar spájať a zbližovať ľudí, či už zákonne alebo obchodne.  Milujú krásu vo všetkých podobách. Sú spoločenskí, družní a najlepšie sa cítia v partnerskom zväzku, a to v povolaní aj v láske.

Inak sú to veselí a mierumilovní ľudia, trochu náchylní k pohodlnosti. Preto sa radšej vyhýbajú energickým a hlasným osobám prichádzajúcim s dajakými požiadavkami. Robia to však so sebe vlastným osobným šarmom, takže dotyční si pravý dôvod vôbec neuvedomia.

Rebríček obyčajný – vňať, podporuje chuť do jedenia, priaznivo pôsobí pri bolestivej menštruácii a počas klimaktéria…

Rebríček pomáha pri poruchách menštruácie, ale aj pri žalúdkových bolestiach a krvácaniach rôzneho druhu. Reguluje tlak, krvný obeh, je veľmi účinný pri hemeroidoch, ale pomáha aj na kŕčové žily. Navyše zlepšuje chuť do jedla, stimuluje vylučovanie žalúdkových žliaz, vysokým obsahom draslíka posilňuje činnosť obličiek i močového mechúra.

Ešte jedna zaujímavosť: rebríčkom možno nielen zastaviť krvácanie z nosa, ale ho aj vyvolať (čerstvá šťava z rebríčka nakvapkaná do nosa zastaví krvácanie, zato svieže listy vložené do nosa vyvolajú krvácanie). Rebríček lieči kožné vyrážky, no u citlivých ľudí môže vyvolať alergie. Z poznatku, že ho možno účinne aplikovať na veľa najrozmanitejších chorôb, vznikol jeho honosný názov Svetské blaho.

Kniha o bylinkárkach – čarodejniciach:


Vo Francúzsku nazývajú rebríček aj bylinou sv. Jozefa. Názov pochádza z tejto legendy:

Keď sa raz svätý Jozef pri svojej stolárskej práci zranil, Ježiš mu priniesol myší chvost (rebríček), ktorý mu ranu okamžite vyliečil.

Múdri ľudia radili, aby v každej kôlni bol vždy „pre istotu“ aj myší chvost.  Tak vznikla viera, že myší chvost chráni pred zlodejmi. Mnohí starí ľudia radia obaliť myším chvostom aj rúčky pracovného náradia, má to byť najlepšia ochrana pred zraneniami.

Na povzbudenie činnosti obličiek a močového mechúra vám tiež odporúčam špeciálnu zmes z pupeňov rastlín Obličky – močový mechúr, ktorá pomáha pri zápaloch a poruchách funkcie obličiek a močového mechúra. Zmierňuje zápaly, rozpúšťa kamienky a vyplavuje piesok.

Zdroj: Domáca lekáreň.com, Ilona Bergenová a Manoù Witko – Astrológia múdrych bylinkárok