FAIR TRADE ZELENÁ KÁVA OD UJA CHEMA Z NIKARAGUI PODPORUJE CHUDNUTIE

Zelená káva s mätou priepornou chuťovo ani zďaleka nepripomína bežnú kávu z pražených bôbov, zato je obľúbená pre svoje účinky. Obsahuje stimulačné látky, ktoré znižujú chuť do jedla.

Káva Arabika je známa po celom svete svojou vynikajúcou kvalitou, jemnou vôňou a výnimočnou chuťou. Pražením sa však strácajú mnohé aktívne látky v káve obsiahnuté, najmä kyselina chlorogénová. Práve ona napomáha štiepiť škroby na cukry a posilňuje schopnosť vstrebávať cukor. Tým sa znižuje celkový kalorický vstup a náš organizmus lepšie spaľuje. Zelená káva obsahuje len nepražené zrnká, vďaka čomu si zachováva vlastnosti jej aktívnych zložiek.

Biopestovateľ Don José Maria Castro prezývaný Chema žije so svoju rodinou na severe Nikaragui, v lesoch provincie Jinotega. Tam sa pestuje odroda kávy Caturra v tieni stromov dažďových pralesov.

Chema je jedným z biopestovateľov, od ktorých sa priamou cestou (Direct Trade) získava káva vypestovaná vo vysokohorských podmienkach. V tomto projekte sa podporujú dlhoročné férové partnerstvá, aby rodina pestovateľa – ako tá Chemova – mohla dobre žiť.