IMELO SA ODPORÚČA PRI CHRONICKÝCH KŔČOCH A HYSTERICKÝCH ZÁCHVATOCH

dobra rada pre zdravie perex kolecko 100Dobrá rada pre zdravie: Liehový výťažok z imela užívame pri vysokom krvnom tlaku a pri nepravidelnom srdečnom rytme. Imelu by mali venovať pozornosť hlavne ľudia vo vyššom veku. Cieľovým orgánom liečivého pôsobenia imela je srdce. Obsahuje látky, ktoré znižujú tlak krvi, upravujú srdcový rytmus a pôsobia protiskleroticky, teda odstraňujú vápenaté usadeniny v cievach. Je vhodné aj pre ľudí, ktorí sa zotavujú po prekonaní mozgovej príhody. Proteínové zložky imela brzdia delenie buniek zhubných tkanív a pôsobia protirakovinovo.

www_t1_aimg_sk600

Liehový výťažok z imela:

– 100g lístkov a konárikov imela
– 500ml 60% liehu

Posekané konáriky imela zalejeme liehom v pohári so závitovým uzáverom. Pohár uzavrieme a necháme pri teplote 15-25֠C 14 dní vylúhovať. Potom precedíme, imelo dobre vytlačíme. Precedený a vylúhovaný výťažok zmiešame a nalejeme do fľašiek. Užívame 20 kvapiek v troške vody.

Imelo biele je vždy zelený poloparazitický ker, rastúci na ihličnatých aj listnatých stromoch, okrem dubov.
Z konárov stromov vyrastá stonka (30-50 cm), ktorá sa typicky vidlicovito rozkonáruje. Konáriky sú uzlovité, krehké a zakončené dvoma listami. Každý rok vyrastá jeden článok a tvorí často veľmi košaté trsy.

PRIDALA: ZDENKA A VLAD * Foto: t1.aimg.sk