ČO HOVORÍ LUNA OD 27.04.- 28.04.2017?

Býk v apríli sa teší spolu s vami, že je tu opäť jar a nastáva životodarné obdobie. Dorastajúci Mesiac zhromažďuje energiu, jeho vplyv sa zvyšuje.

Ak nie ste prístupný radám iných, nebojujte s príznakmi svojich starostí, ale počúvajte signály svojho tela. Neživé potraviny, nedostatok starostlivosti o preťažené orgány, fajčenie idú ruka v ruke s civilizačnými ochoreniami.

Dbajte na prirodzenú potravu bohatú na vitamíny a minerálne látky ako je horčík, selén, kremík, zinok, bór. Nájdite si čas na pobyt v prírode. Jarné slniečko je ešte falošné, chráňte si hlavne krk a uši pred prechladnutím.

Čo spôsobuje obezitu? Zvyčajnou príčinou obezity býva kombinácia prejedania sa a nedostatku pohybu. Ak prijímate viac kalórii, ako pri normálnej dennej aktivite spálite, nadbytočné kalórie sa ukladajú v podobe tuku. To nemusí nevyhnutne znamenať, že jete viac ako ostatní ľudia.

Ak je však na vašom jedálnom lístku strava s vysokým obsahom kalórii, napríklad keksy, koláče, chrumky, ktoré obsahujú takmer výhradne tuk a cukor, môžu dokonca i malé porcie vaše telo zásobovať väčším množstvom energie, ako potrebujete. To sa pravdepodobne prejaví na raste hmotnosti – ak zároveň nezvýšite úroveň fyzickej aktivity, aby ste kompenzovali príjem kalórii.

Chia semienka

Lekárske výskumy ukazujú, že pre regulovanie hmotnosti je v strave určujúci pomer tukov a sacharidov. 50 percent našej energie by malo pochádzať z potravy obsahujúcej sacharidy a maximálne 35 percent tuku. Veľa obéznych ľudí obviňuje zo svojej nadváhy pomalý metabolizmus, hormonálnu nerovnováhu alebo dedičnú dispozíciu. To sú však pravé dôvody len zriedka.

Zdá sa, že obezita prenasleduje celé rodiny jednoducho preto, lebo sa z generácie na generáciu dedia nezdravé stravovacie návyky. Ľudia často priberajú s rastúcim vekom, lebo pokračujú v stravovacích zvykov zo skoršieho aktívneho obdobia, keď vydávali oveľa viac energie.

Jediný rozumný spôsob, ako schudnúť, je dodržiavať diétu s nízkym obsahom tukov a kombinovať ju s primeranou formou pravidelnej fyzickej aktivity. Obézni ľudia by však mali vždy začať najskôr s miernym a pravidelným cvičením, ako je svižná chôdza alebo plávanie.

Lunárny kalendár Krásnej panej 2017 si môžete kúpiť tu a hovorí, že:

Býk ovplyvňuje krk, mandle, čuch, chuť, tylo a ramená. Stuhnutú šiju uvoľníme jednoduchými cvikmi: spojme prsty oboch rúk, dajme za temeno hlavy a tlačme bradu k hrudníku – seďme pri tom čo najrovnejšie. Alebo: pravú ruku ohnime nad hlavou, za ľavý spánok ju tlačme k pravému ramenu a potom opačne.

Pri začínajúcej nádche ponorme ruky až po lakte do horúcej vody a vydržme čo najdlhšie. Pri použití krému nezabúdajme na krk a dekolt, pri dorastajúcom Mesiaci je to zvlášť účinné.

Mesiac záhradníkom: 

27.4. nepracujte s pôdou ani rastlinami. 28. okopávajte. Na vhodnom mieste založte kompost a výsevný záhon na predpestovanie letných odrôd hlúbovín a neskôr dvojročných rastlín. Saďte zemiaky. Nové zemiaky ohrňte, aby ste ich chránili pred svetlom a mrazom.

„Keď sa pokúšame byť lepší ako sme, všetko okolo nás sa zlepšuje.“ (Paulo Coelho)

26.04.2017 o 03:56 vstupuje Mesiac do znamenia Býk a jeho vplyv potrvá do 28.04.2017 a 03:38.

Foto: pixabay – brusalvatepixabay – Comfreak
Zdroje: Zuzana Hudecová – Mesiac, kompas zdravia; Alita Zaurak – Dvanásť zastavení Luny; Lunárne dni pre ženy; Demetra Georgeová – Mystéria temnej Luny; G.P.Malachov – Zdravie podľa biorytmov Luny; Reader’s Digest Výber - Jedlo ako jed, jedlo ako liek