Ako posilniť imunitu a ochrániť deti pred nachladnutím?

Stres negatívne vplýva na detský organizmus, oslabuje imunitný systém. Radšej jedzte častejšie a malé porcie, pite šípkový čaj s medom, odporúča na tento týždeň (3.9. – 8.9.) lunárny kalendár. Dni sa krátia, využite všetok voľný čas spolu s deťmi na pobyt v prírode.

Prichádzajú nestále sychravé dni. Z vlastnej skúsenosti viem, že imunita detí je oslabená nielen kvôli zradnému počasiu. Skončili sa im bezstarostné prázdninové dni a najväčší nepriateľ v týchto dňoch je stres.

Už týždeň ich „pripravujete“ na nové prostredie, nové povinnosti v škole, škôlke. Na nových ľudí, priateľov. Nové krúžky… Stres oslabuje imunitný systém. Spôsobuje ťažkosti s trávením a vyvoláva problémy dýchacích ciest.

Aby deti nezostali v posteli s ochorením priedušiek, poučte ich o nástrahách premenlivého počasia. Pomaly, pokojne a trpezlivo, stále dokola im vysvetľujte, prečo sa majú teplejšie obliekať. Prečo je dôležité mať viac vrstiev oblečenia, keď sa idú hrať na dvor. Prečo majú dodržiavať pitný režim. Prečo už nemôžu sedieť na tráve aj keď vonku svieti slnko…

Našim návštevníkom v kamennom obchodíku odporúčam na prevenciu pred ochorením z prechladnutia, pre deti od 6 mesiacov: Echinacea – Hanus sirup alebo bylinný čaj Smolíček. Pre deti od 3 rokov: Imunovit sirup, čajový koncentrát Imunita detí alebo do aromalampy zmes silíc Pre deti. Všetky tieto produkty sú vysokokvalitné a dokonale ochraňujú citlivý detský organizmus. S dlhodobým efektom, vynikajúco regenerujú dýchacie orgány a imunitný systém.

V článku 7 čajov pre deti, ktoré neublížia a pomôžu, sa dočítate o čajoch, ktoré pomáhajú pri žalúdočných nevoľnostiach, na kašeľ, na zníženie teploty, pri ťažkom zaspávaní alebo pri prechladnutí.

U detí obzvlášť platí, že „Voda je základ života“. V našom ďalšom článoku, Aký pitný režim je vhodný pre našich drobcov? odborníci z oblasti pediatrie a nutričného poradenstva odporúčajú pravidlá, ktorými sa môže riadiť každý starostlivý rodič.

Na záver niekoľko lunárnych rád pre zdravie

 

Napätie zo splnu pomaly slabne a Mesiac sa z neba vytráca. Nastáva obdobie uvoľnenia, všetko je pokojnejšie. Dni sa krátia. Využite svoj voľný čas na pobyt v prírode. Krátky beh, alebo rýchla chôdza pomôže pľúcam v tomto zradnom období. Večerný relax tiež pomáha lepšie prekonávať prichádzajúce sychravé dni jesene.

Buďte pre deti príkladom a učte ich zdravému životnému štýlu. Teraz je vhodný čas na týždennú jesennú očistu organizmu až do novu. Jedzte málo, ale často. Skúste organickú alebo delenú stravu. Buďte k sebe láskaví. Ak vás trápia naliehavé nedoriešené otázky, je vhodný čas na ich vydiskutovanie. Budete prekvapení, ako rýchlo sa dostaví riešenie. Majte sa krásne. 🙂 Vlad F

Lunárny kalendár od 3.9. do 8.9.2018

 

Pondelok – Utorok: Blíženci ovplyvňujú pľúca, priedušky, dych, ramená a ruky. Pite šípkový čaj s medom. Prechádzkou na čerstvom vzduchu si prečistite pľúca, načerpáte energiu, pokožka sa okysličí, lepšie sa prekrví a získa lepšiu farbu.

Postojačky položte prsty naplocho na hruď a masírujte bod, ktorý sa nachádza tri centimetre pod krkom. Masáž odbúrava stresové hormóny a zlepšuje držanie tela.

2.9.2018 o 10:02 vstupuje Mesiac do znamenia Blíženci a jeho vplyv potrvá do 4.9.2018 a 14:02.

Streda – Štvrtok: Vhodný čas na jesenné upratovanie. Perte bielizeň s polovicou prášku. Pridajte ocot, odvápnite práčku. Rak ovplyvňuje žalúdok, dvanástnik, hruď, mliečne žľazy a trávenie.

Ak Vás trápi pálenie záhy (pyróza), vypite pohár vlažnej vody alebo použite jedlú sódu. Príčinou pálenia záhy je spätný návrat kyslého obsahu žalúdka do pažeráka, ktorý je takto dráždený. Predchádzajte týmto ťažkostiam úpravou jedálnička a znížením množstva stravy – radšej jedzte častejšie a malé porcie.

4.9.2018 o 14:03 vstupuje Mesiac do znamenia Rak a jeho vplyv potrvá do 6.9.2018 a 15:53.

Piatok – Sobota: Radovať sa zo života znamená žiť teraz. Lev ovplyvňuje srdce a krvný obeh. Jablká obsahujú okrem vitamínu C draslík a polyfenoly, teda antioxidanty, ktoré obmedzujú zlepovanie krvných doštičiek a tým zlepšujú priechodnosť tepien. Pravidelná konzumácia jabĺk je najlepšou prevenciou chorôb kardiovaskulárneho systému, napr. kôrnatenie tepien (ateroskleróza).

Uvoľnite si hrudnú chrbticu: spojte ruky za hlavou. Pri nádychu tlačte lakte od seba, pri výdychu uvoľnite. Zastrihnite si vlasy, budú silnejšie a zdravšie.

6.9.2018 o 15:54 vstupuje Mesiac do znamenia Lev a jeho vplyv potrvá do 8.9.2018 a 16:28.

„Buď striedmy v jedle. Prejedanie a pôžitkárstvo vedie k lenivosti a k chorobám.“  (Šrí Mahábrabudží)

 

Foto: 1.Liana Mikah pre Unsplash, 2.Issa Momani pre Unsplash, 3.和 平 (Heping) pre Unsplash
Zdroje:  Zuzana Hudecová – Mesiac, kompas zdravia; Lunárny kalendár Krásnej panej; Jednoduchý život e-shop