8.10. DEŇ STARÝCH RODIČOV

Dnes máme možnosť zastaviť sa, prejaviť svoj obdiv, lásku, rešpekt svojim blízkym, ktorí nás poznali od kolísky. Tí, ktorí svojich starých rodičov stále majú, sú vďační a šťastní za ich prítomnosť a starostlivosť. Tí, ktorým už odišli „tam hore“ s láskou na nich spomínajú. Vynárajú sa spomienky na krásne detstvo, ktorého boli súčasťou.

Tento deň vznikol na podnet Američanky Marian Lucille Herndon McQuade, ženy v domácnosti, matky 15 detí a starej matky 40 detí. Kampaň za ustanovenie tohto sviatku začala v roku 1970 a v roku 1973 Západná Virgínia ako prvý štát oslávila tento sviatok. Oficiálne bol vyhlásený v roku 1978 a oslavuje sa prvú nedeľu po Sviatku práce v USA. September sa tak stal mesiacom starých rodičov symbolizujúci jeseň života.

Cieľom je vyzvať ľudí, aby premýšľali o vplyve starých rodičov na ich životy a na spoločnosť. Deň je príležitosťou ukázať lásku k starým rodičom a naopak oni majú možnosť prejaviť svoje city k svojim deťom a vnúčatám, podať im pomocnú ruku a podeliť sa s nimi o životné múdrosti a skúsenosti.

Kalendár medzinárodných dní pre nás pripravujú „slobodní ľudia“ zo spoločnosti www.fsgroup.sk a www.goaart.sk.
Zdroje: najmama.aktuality.skkalendar.azet.sk