13.9. DEŇ POZITÍVNEHO MYSLENIA

Usmievajme sa! Myseľ a vedomie majú veľkú silu. Vypime šálku optimizmu každý deň. Je vedecky dokázané, že pozitívne myslenie a radosť zo života sú cestou k dlhému a spokojnému životu. A platí to aj naopak.

Kladný postoj vedie k pozitívnym akciám a krokom, ktoré vedú k pozitívnym výsledkom. Vplýva na naše zdravie. Predlžuje život, znižuje depresie, zvyšuje obranyschopnosť a zlepšuje náš fyzický aj psychický stav.

Optimista sa zameriava na dosiahnutie cieľa, hľadá riešenia. Je zameraný na budúcnosť. Problém vníma ako výzvu a šancu. Stavia sa k nemu realisticky a konštruktívne. Má v sebe veľkú dôveru, že „to“ dokáže.

Zamerajme sa na pozitíva v našom živote. Ostatné hoďme cez palubu, a nezaoberajme sa tým viac. Minulosť nezmeníme. Dôležité je to, čo je dnes a čo bude zajtra. Neúspechy a kotrmelce sú pre nás zdrojom poznania, poučenia a zároveň prirodzenou súčasťou cesty nahor.

Životný optimizmus a viera vo vlastné sily dokážu zázraky. Dokážu zlepšiť, skvalitniť a predĺžiť život. Aj toto môžeme považovať za prevenciu pred duševnými a telesnými chorobami.

Kalendár medzinárodných dní pre nás pripravujú „slobodní ľudia“ zo spoločnosti www.fsgroup.sk a www.goaart.sk.
Zdroje: stromzdravia.skkalendar.azet.sk