MENU PRE KRÁĽOVNÚ – ELIXÍR MLADOSTI

materskakasicka_ikoDobrá rada pre zdravie: Materská kašička je kráľovská výživa včelej kráľovnej a nám ľuďom pomáha zachovať mladosť, zdravie a aktívnu dlhovekosť. Nie náhodou, že život včelej kráľovnej je niekoľkonásobne dlhší ako život včely robotnice. 

Materská kašička je sekrét zo žliaz včiel, pre výživu včelích matiek s blahodarnými účinkami na človeka. Je to vysoko výživný produkt, ktorý obsahuje glykoproteiny a lipoproteiny. (1) V materskej kašičke bolo dokonca nájdených 29 aminokyselín. (2)

Podporuje rast a rozvoj organizmu, zvyšuje vitalitu, aktivuje látkovú premenu, normalizuje krvný tlak, zlepšuje spánok, pamäť a chuť k jedlu, zmierňuje únavu a zvyšuje pracovný výkon. Siahnuť po nej môžu aj ľudia, ktorí túžia po večnej mladosti, nakoľko podporuje svieži a mladistvý vzhľad pokožky.
Materská kašička sa neužíva dlhodobo, ale formou liečebných kúr – jedna kúra trvá asi 3 týždne a opakuje sa najskôr o pol roka. Odporúčaná denná dávka pre dospelých je 1,5 g, pre deti 0,5 g. Užívať by sa mala ráno, rozpustená vo vode.
zdroje:
(1)DOBROVODA, Ivan. Včelie produkty a zdravie. 1. vydanie. Bratislava: Príroda, 1986.
(2) PŘIDAL, Antonín. Včelí produkty. 1. vydanie. Brno: Mendelova zemědělská a lesnická univerzita, 2003.
Upozornenie:
Informácie v tomto texte v nijakom prípade nenahrádzajú odbornú lekársku starostlivosť. V prípade akýchkoľvek zdravotných problémov Vám odporúčame neodkladne navštíviť lekára.
autor: Marcela